دوره 1401، شماره 202 - ( 9-1401 )                   جلد 1401 شماره 202 صفحات 58-49 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

محمدی سید ابوالحسن، سلیمانی جعفر. تبیین و استقرار متدولوژی مدیریت تغییر در شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق با رویکرد مدیریت استراتژیک. ماهنامه علمی اکتشاف و تولید نفت و گاز. 1401; 1401 (202) :49-58

URL: http://ekteshaf.nioc.ir/article-1-3369-fa.html


1- مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی
2- رئیس برنامه ریزی شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق
چکیده:   (574 مشاهده)
در عصر حاضر سازمان‌های دانش‌محور به صورت فزاینده‌ای با محیط‌های در حال تغییر مواجه‌اند و سازمان‌هایی کارآمد محسوب می‌شوند که علاوه بر هماهنگی با تحولات جامعه امروزی‌، بتوانند مسیر تغییرات را نیز در آینده پیش‌بینی کرده و قادر باشند که خود را با این تغییرات هماهنگ سازند. هدف از این تحقیق تبیین متدولوژی مدیریت تغییر در شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با رویکرد مدیریت استراتژیک می¬باشد. روش این تحقیق از لحاظ هدف، کاربردی و از لحاظ نوع اجرا، پیمایشی خواهد بود. در مرحله اول میزان مقاومت در برابر تغییر از طریق پرسش‌نامه استاندارد مقاومت نسبت به تغییر سازمانی ارزیابی گردید. برای سنجش روایی پرسشنامه از تحلیل عاملی تاییدی و جهت پایایی آن از آلفای کرونباخ استفاده شده است. مقدار آلفای کرونباخ 843/0 می‌باشد و لذا نتایج تحقیق از پایایی و اعتبار خوبی برخوردار است. جامعه آماری تحقیق شامل کلیه کارکنان شرکت به میزان 1512 نفر می‌باشد و تعداد نمونه آماری با استفاده از روش نمونه‌گیری جامعه محدود، 112 نفر در نظر گرفته شده است. نتایج نشان داد که صرفاً 30 درصد از کارکنان شرکت میزان مقاومت در برابر تغییرات سازمانی را کم بیان نموده و حدود 70 درصد آن را متوسط و زیاد اعلام نموده‌اند. در گام دوم به تبیین متدولوژی تغییر با رویکرد مدیریت استراتژیک پرداخته شد. الگوی اولیه تحقیق با استفاده از روش تحقیق کیفی و اجرای روش دلفی، توسط 9 نفر از خبرگان صنعت نفت و گاز تهیه و با الگوبرداری از مدل‌های ADKAR و Penfold و استاندارد APQC غنی-سازی و ارائه گردید که مهم‌ترین ورودی آن برنامه استراتژیک سازمان است. در مرحله سوم بر اساس متدولوژی طراحی شده، کلیه تغییرات انجام شده از آبان ماه 1397 تا آذر ماه 1399 مشتمل بر 500 فعالیت توسط کارگروه مدیریت تغییر جمع-آوری و تحلیل گردید. نتایج تحلیل اقدامات نشان داد که از میان 7 هدف کلان، 26 هدف خرد و 88 سرفصل تغییر، بیشترین تغییرات به ترتیب در راستای هدف کلان "توانمندسازی سرمایه‌های انسانی و تقویت تعهد و تعلق سازمانی"، هدف خرد "ارتقاء کیفیت زندگی کاری" و سرفصل"مهندسی مجدد و بهبود فرآیندهای کسب و کار" انجام شده است.
متن کامل [PDF 1002 kb]   (109 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: مباحث ویژه
دریافت: 1401/9/26 | پذیرش: 1401/9/10 | انتشار: 1401/9/10

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

ارسال پیام به نویسنده مسئول


بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به ماهنامه علمی- ترویجی اکتشاف و تولید نفت و گاز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2023 CC BY-NC 4.0 | Journal of Exploration & Production Oil & Gas

Designed & Developed by : Yektaweb